Jeśli chodzi o walkę z chwastami w zbożach to najgorsze będą dla nas chwasty dwuliścienne. Ich zwalczanie od zawsze sprawia trudności.

Trzeba będzie stosować do nich najlepsze środki, które są dostępne w sprzedaży. To ma być taki zestaw mocy, który daje super efekty. producent zadbał o to żeby stworzyć coś takiego, dlatego my możemy z takiej oferty dzisiaj skorzystać. Nie ma znaczenia czy to ozime czy jare zboża, bo taki środek działa na wszystko. Herbicyd są bardzo popularne, ponieważ brak ich zastosowania oznacza zmniejszenie plonów. to nie jest zmniejszenie plonów o 1 czy 2%. Tutaj jest o wiele gorzej, bo może się zdarzyć, że plony się zmniejszą o 75% i wtedy zbieranie ich jest nieopłacalne.

Jeśli siejemy zboża ozime to pamiętajmy żeby jeszcze na jesień zrobić oprysk. Dzisiaj zimy są ciepłe i mokre, dlatego sprzyja to rozwojowi chwastów. Musimy się do tego przygotować, a nie będziemy mieć żadnych problemów na wiosnę. Jeśli tego nie zrobimy na czas to wiosną chwasty będą bardzo silne i zwalczanie ich oznacza zastosowanie jeszcze wydajniejszych środków chemicznych, a to nie zawsze nam się opłaca. Lepiej wybierać środek na jesień i mieć ten problem rozwiązany. oprysk nie jest przecież problemem, bo mamy odpowiedni sprzęt do tego.

Każdego roku trzeba walczyć z chwastami. Niestety, ale są bardzo odporne na chemię i nawet, jeśli zniszczymy je w tym roku to na przyszły wyrosną.

Trzeba do walki się przygotować i zakupić takie środki chemiczne, jakie są najlepsze. Jeśli mamy walczyć z różnymi rodzajami chwastów to trzeba zamówić środek uniwersalny, który w składzie ma wszystko, co chwasty zniszczy. Trzeba się nauczyć jak powinno wyglądać zwalczanie chwastów uciążliwych w zbożach, a wtedy nie będziemy się tym przejmować. Od razu będziemy wiedzieli, czym się zająć i jak przeprowadzić oprysk. Doświadczenie zdobywane latami jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Tylko czasami trzeba zmieniać podejście do chemicznych środków, bo te nowsze są o wiele bardziej skuteczne w działaniu i warto je dla siebie zamówić.