Jednym z podstawowych problemów, z jakim spotykamy się przy uprawie ziemniaka będzie stonka ziemniaczana. Niestety czasy się zmieniają, a my nadal ze stonką musimy walczyć.

Jeśli tego nie zrobimy to bardzo szybko zniszczy nam liście i nic nam nie urośnie, dlatego trzeba będzie coś z tym zrobić. Oczywiście zamiast zbierać stonkę jak to było dawniej dzisiaj walczymy z nią odpowiednio dobranymi środkami chemicznymi. W ten sposób wiemy, że zniszczymy larwy i dorosłe osobniki i nasz problem będzie rozwiązany. im lepsza będzie chemia tym szybciej problem zniknie.

Ziemniaki są atakowane przez wiele chorób i szkodników, dlatego trzeba się do tego przyzwyczaić i odpowiednio przygotować. Wtedy w razie pojawienia się problemów zaczynamy z nim walczyć. W przypadku stonki już pierwsze larwy, jakie się pojawią są oznaką, że mamy problem. Trzeba, zatem zrobić oprysk zanim się rozwiną i zaczną niszczyć nasze ziemniaki. Korzystamy przy tym z nowoczesnych środków chemicznych. Działa ją naprawdę bardzo szybko i skutecznie, dlatego zniszczeń nie będzie, a to oznacza, że strat nie będzie żadnych. Zyskamy większe zbiory ziemniaka i co za tym idzie będziemy mogli na tym więcej zarobić.

Skuteczny oprysk na szkodniki w ziemniaku

Kupujemy insektycydy przez Internet. Łatwiej nam będzie je zamówić, bo nie trzeba jeździć po sklepach. W ten sposób docieramy do oferty, która będzie dla nas najlepsza, a zatem i będzie to środek najskuteczniejszy w działaniu. Kierowanie się ceną i to tą najniższą nie ma sensu. My stawiamy na wysoką, jakość i wtedy wiemy, że to miało sens i że stonka nie ma szans. Wykonujemy oprysk na szkodniki ziemniak według instrukcji. Stosujemy się do terminów, kiedy można to zrobić jak i do ilości. Wtedy stonka zostanie zniszczona, a ziemniakom nic się nie stanie. Robimy tak żeby nie ryzykować utraty całej uprawy, bo dla nas oznaczałoby to bardzo duże straty. Jeśli się na tym nie znamy to trzeba zaczerpnąć porady u kogoś, kto się tym zajmuje i wtedy wszystkiego się dowiemy, co nas interesuje.